پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، ابراهیم قاسمپور، سرمربی اسبق تیم فوتبال امید کشورمان به بهانه تکرار شکست در دیدار‌های تدارکاتی تیم امید در اردوی تاشکند مقابل ازبکستان با ما هم‌صحبت شد.تیم امید باز هم به ازبکستان باخت! این طبیعی است؟بازی تدارکاتی برای همین است. یعنی برطرف کردن نواقص و ضعف‌ها. شناخت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، ابراهیم قاسمپور، سرمربی اسبق تیم فوتبال امید کشورمان به بهانه تکرار شکست در دیدار‌های تدارکاتی تیم امید در اردوی تاشکند مقابل ازبکستان با ما هم‌صحبت شد.
تیم امید باز هم به ازبکستان باخت! این طبیعی است؟
بازی تدارکاتی برای همین است. یعنی برطرف کردن نواقص و ضعف‌ها. شناخت خوب نفراتی که می‌توانند کنار هم بازی کنند. معمولاً هم همین است ولی وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم روند نتایج خیلی جالب نیست.
چرا خوب نیست؟
چون در این تیم اکثر بازیکنان در لیگ برترمان توپ می‌زنند. هر قدر هم تجزیه و تحلیل کنید، می‌بینید نباید این نتایج با این بازیکنان به دست بیاید و این نشان می‌دهد یا نفرات خوبی انتخاب نشدند یا نفرات به خوبی کنار هم قرار نمی‌گیرند یا تفکراتی که در تیم حاکم است به درستی از سوی بازیکنان اجرا نمی‌شوند. یا اینکه زمان جمع شدن این نفرات کنار هم کم است که البته با وجود تجربه بالایی که این بازیکنان در لیگ برتر دارند چندان توجیه مناسبی نیست و توقع است کارایی لازم را کنار هم داشته باشند.
فکر می‌کنید فرهاد مجیدی می‌تواند با این تیم امید کاری از پیش ببرد؟
همه نگرانی ما این است که ممکن است از همان مرحله اول هم بالا نیاییم! الان زمان، زمانی نیست که شما بخواهید جابه‌جایی ایجاد کنید. من معتقدم فرهاد مجیدی بازیکن خوبی بوده و بیرون از ایران هم توپ زده است. البته در گذشته هم این اتفاق رخ داده که ستاره‌هایمان را سوزانده‌ایم و باید به این موضوع فکر کرد که هر کاری شرایط خاص خودش را و تجربه لازم را می‌خواهد.
معتقدید برای فرهاد زود بود سرمربی تیم امید شود؟‌
نمی‌خواهم از ارزش‌های فرهاد مجیدی کم کنم. کما اینکه در گذشته هم از این تجربه استفاده نکردیم. ما آمدیم علی دایی را آوردیم و سوزاندیم و با خیلی‌های دیگر این کار را کردیم. منصوریان را هم در تیم امید گذاشتیم و باز هم نتیجه نگرفتیم. این همه تجربه کافی نبود؟ من گفتم آقای مجیدی را نقد نمی‌کنم ولی آیا به عنوان کسی که حتی در تیم باشگاهی هم تجربه زیادی نداشته و مدت محدودی در تیم استقلال فعالیت کرده، باید تیم امید را به دستش سپرد؟ لااقل باید کنار او هم یک مربی قوی بگذاریم که کارایی گروهی‌شان بالا برود. در کل همه این موارد دست به دست هم می‌دهند که فعلاً در همین شروع کار این نتایج را می‌بینیم و باز هم باید ۴۳ سال نگران نرفتن به المپیک باشیم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.