آشنای باآرالیای برگ پهن
آشنای باآرالیای برگ پهن

آرالیای برگ پهن  –  FATSI OR JAPANESE ARALIA ARALIA SIEBOLDII : نام علمی   ARALIACEAE  – پیچک : خانواده جنوب ژاپن و کره شمالی : بومی منطقه فاتسیا ژاپونیکا, Aralia japonica Thunb ,A. sieboldii Hort : نام های دیگر خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط خاک مرطوب اسیدی و […]

آرالیای برگ پهن  –  FATSI OR JAPANESE ARALIA
ARALIA SIEBOLDII : نام علمی
  ARALIACEAE  – پیچک : خانواده
جنوب ژاپن و کره شمالی : بومی منطقه
فاتسیا ژاپونیکا, Aralia japonica Thunb ,A. sieboldii Hort : نام های دیگر
خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک مرطوب اسیدی و دارای مواد آلی بالا
۲۲ درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
کم

آرالیای برگ پهن:

فاتسیا درختچه ای همیشه سبز از و ۳ تا ۶ متر ارتفاع دارد. از خانواده آرالیاسه (پیچک) می باشد. ساقه ی این گیاه منشعب است. برگ ها بزرگ هستند و به ۲۵ الی ۳۰ سانتی متر می رسند. گاهی دمبرگ ها به طولی حدود ۵۰ سانتی متر می رسند.
برگ ها لوب دار براق و سبز تیره هستند. گل ها به صورت چتری و مجتمع در انتهای ساقه ی اصلی ایجاد می شوند و سفید تا کرم رنگ هستند. گل ها بسیار ریزند و زیاد جلب توجه نمی کنند. برگ های بین ۷ الی ۹ لوب دارند. میوه های این گیاه سیاه رنگ و ریز هستند.
برای نگهداری از این گیاه بهتر از دور از نور مستقیم آفتاب باشد. اما در صورتی که مکان نگهداری سرد باشد وجود نور ضروری است.
آرالیای ژاپنی بعنوان گیاه خانگی یا در بعضی جاها ( مناطق با پناهگاه های بدون آفتاب و باد ) میتوان آنها را در حیاط پاسیو یا باغها کشت کرد .
اگر از این گیاه به درستی نگهداری شود به ندرت دچار آفات و بیماری خواهد شد.
تکثیر آن از طریق کاشت بذر در بهار یا پائیز، تهیه قلمه در اوایل یا اواسط تابستان و خوابانیدن هوائی در بهار یا اواخر تابستان امکان‌پذیر است .
: منابع

تصاویر گیاه آرالیای برگ پهن:

منبع :نارگیل